من صدای رسای مطالبات حداکثری شما خواهم بود

جمعه, 14 خرداد 1400 | 158
من صدای رسای مطالبات حداکثری شما خواهم بود

ظهر امروز نشستی با حضور دکتر شبستری، همسر عبدالناصر همتی کاندیدای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و جمعی از فعالان حقوق زنان برگزار شد. 
به گزارش ستاد مرکزی انتخاباتی دکتر همتی، این  نشست با مشارکت جمعی از بانوان نماینده ادوار مختلف مجلس، شوراهای شهر، فعالین حوزه زنان، فعالین اقتصادی زن و با هدف طرح مهم‌ترین مطالبات حوزه زنان برگزار شد.
در ابتدای این نشست، ضمن تقدیر از نقش آفرینی سپیده شبستری در عرصه انتخابات  بر لزوم توجه به فصل سوم قانون اساسی در مطالبات حوزه زنان تاکید شد. 
ایجاد امنیت قضایی و فراهم نمودن بسترهای مناسب آموزشی و توجه به حوزه معیشتی زنان از مباحث مهمی بود که در این نشست مطرح شد. همچنین کاهش نرخ بالای زنان بیکار تحصیلکرده، بهبود وضعیت معیشتی و اشتغال زنان سرپرست خانوار، حضور زنان و تقویت آن در لایه های مختلف مدیریتی، تولید و کارآفرینی و معرفی معاون زن از سوی دکتر همتی در برنامه‌های انتخاباتی خود از دیگر مطالبات مطرح شده در این نشست بود. 

در پایان این نشست دکتر سپیده شبستری با تشکر از نظرات موثر و سازنده بانوان حاضر در نشست گفت: اعتماد شما بار مسئولیت مرا بسیار سنگین تر از پیش کرده است. من می خواهم صدای زنان ایران باشم. می خواهم صدای تمام زنان سرزمینم باشم و بتوانم این صدا را به دکتر همتی، کاندیدای ریاست جمهوری برسانم و در صورت پیروزی این مطالبات را از ایشان پیگیری کنم. یک نفر باید باشد تا صدا و مطالبات برحق زنان را به گوش دکتر همتی برساند و من خوشحالم که این امکان را دارم تا صدای مطالبات بر حق زنان کشورم را به یکی از این کاندیداها با صدای رسا برسانم. 
وی افزود: با مشکلات زنان و دختران جوان آشنا هستم و خودم نیز دارای فرزند دختر جوان هستم. شعار تعامل از خانه تا جهان بسیار جای کار دارد و حوزه گسترده ای را در برمی گیرد که حوزه زنان مهم ترین بخش آن است. 
دکتر شبستری همچنین گفت: دکتر همتی هیچگاه فرد قدرت طلبی نبوده است. ایشان مرد روزهای سخت هست و کارنامه ایشان نیز بر چنین نکته ای تاکید دارد. ایشان با احساس مسئولیت در این دوران خطیر و مشکلات اقتصادی موجود وارد عرصه انتخابات شده اند و جز با همراهی شما و مردم هیچ راه دیگری برای پیروزی ندارند. 
وی در پایان با تاکید بر آنکه دکتر همتی فردی عملگرا بوده و به هیچ وجه اهل شعار نیست گفت: امیدوارم که بتوانیم با همفکری شما عزیزان در جلب مشارکت حداکثری مردم به خصوص زنان در انتخابات قدم موثری برداریم.